Košík
 ()

Tipy pro výběr skříněk

Jaké faktory je třeba vzít v úvahu při výběru skříněk?

Instalace a uspořádání skříněk nebo šaten je základní činností v obchodním i institucionálním prostředí. Tento blog je pro vás, pokud provozujete bazén nebo posilovnu, nebo pokud chcete investovat do rozvoje své společnosti, ale cítíte se ztraceni v oceánu možností a protichůdných informací.

Při výběru skříněk je třeba vzít v úvahu kromě velikosti a funkčnosti několik dalších faktorů. Kolik lidí bude skříňky používat? Jaký je váš dostupný rozpočet? Existují nějaké zvláštní předpisy, které je třeba dodržovat? Všechny tyto otázky jsou důležité při vašem rozhodování.


Pro kolik lidí jsou skříňky potřeba a kolik místa je k dispozici?

První otázkou, kterou si musíte položit, je, pro kolik lidí potřebujete skříňky. Tím určíte potřebný počet přihrádek. Pokud je prostor omezený, ale stále potřebujete skříňky pro mnoho lidí, vyplatí se zvolit dělenou skříňku s více než jednou přihrádkou v každém sloupci (např. skříňky s krátkými dveřmi nebo skříňky s dveřmi typu Z). Pokud však máte k dispozici dostatek místa, pak jsou nejpohodlnějším řešením skříňky s dlouhými dveřmi. Další ideální variantou je prostorově nenáročný typ, který pojme i dlouhé kabáty a přitom zabere méně místa. Do velmi malých místností doporučujeme verzi v kombinaci s nástěnnými háčky nebo lavicemi s háčky, protože přihrádky jsou na velké kabáty příliš malé.

Jakou funkci budou skříňky plnit?

Je důležité zvážit, jaké předměty budou ve skříňkách uloženy. Nejpohodlnější jsou skříňky s dlouhými dveřmi, do kterých se vejde vše. Pokud je důležité skladovat špinavé oblečení odděleně od čistého, pak jsou ideální dělené skříňky. Pokud je třeba zamknout jen pár věcí, jsou optimální skříňky s malými přihrádkami. Dělené skříňky – verze s krátkými dveřmi a Z-dveře – lze použít ke stejnému účelu jako dělené skříňky. Jsou dokonalým řešením, pokud je cílem spojit bezpečné úložiště s maximálním využitím prostoru.

Jaké zvláštní předpisy je třeba dodržovat?

Při výběru šatních skříní je důležité zvážit případné speciální požadavky, které mohou vyvstat vzhledem k okolnostem daného prostředí nebo odvětví průmyslu. Jedním z příkladů je systém HACCP (analýza rizik a kritické kontrolní body), který obsahuje pravidla pro bezpečnost potravin. Podle HACCP musí být čisté a špinavé oblečení skladováno odděleně, aby se zabránilo znečištění nebo kontaminaci. V tomto případě jsou ideálními možnostmi dělené skříňky, dělené skříňky s držáky na boty, skříňky s krátkými nebo Z-dvířky.

Jiné hygienické požadavky mohou zvýšit potřebu typů skříněk se speciálními vlastnostmi. Příkladem jsou skříňky s lomenými střechami, které zabraňují hromadění prachu a nečistot nahoře. Pozinkované sokly odolávají vodě a korozi, a proto mají delší životnost. Skříňky INOX jsou vyrobeny z nerezové oceli. Pokud vaše pracovní prostředí musí vyhovovat HACCP nebo jiným hygienickým předpisům a hledáte skříňky s nízkou údržbou, které lze snadno dezinfikovat nebo čistit tekutinami, pak může být výběr řady INOX tím nejlepším rozhodnutím.

Komfort je dalším klíčovým faktorem při plánování šaten. Lavičky usnadňují lidem převlékání a přezouvání a poskytují pracovníkům prostor k odpočinku nebo čekání. Háčky jsou také užitečné pro kabáty, oblečení a další předměty.

Co jsou skříňky PLUS?

Pokud hledáte komfort a navíc prostor pro uložení a sezení, pak skříňky PLUS stojí za zvážení. Skříňky PLUS zahrnují horní výsuvnou skříňku pro extra úložný prostor a pohodlné sezení. Hlavní skříňku a nástavec lze otevřít stejným klíčem. Šatny určitě nikdy nebudou neuklizené, protože tam jsou oddělená, pohodlná místa pro odkládání bot.

Jak široké jsou přihrádky?

- dlouhé dveře: 300 mm

- úspora místa: 250 mm

- Z-dveře: 350 mm

- krátké dveře: 300 mm

- dělené: 400 mm

- dělená, s držákem na boty: 500 mm


Proč se vyplatí vybrat si nás?

- Zpracujeme instalační plán, kde navrhneme nejideálnější řešení na základě vašich potřeb.

- Prostory zaměříme a změříme a společně s vámi vymyslíme.

- Můžeme vás navštívit s předváděcím vozidlem, takže si můžete prohlédnout a vyzkoušet různé možnosti.

A to není vše…

Kromě nákupu si u nás můžete také zapůjčit šatní skříňky nebo šatny! Při výběru našeho flexibilního a snadno plánovatelného balíčku pronájmu skříněk se nemusíte obávat o amortizaci, příliš mnoho nebo příliš málo skříněk z důvodu kolísání počtu zaměstnanců nebo placení vysokých nákladů jednorázově. Je snadné změnit balíček podle vašich potřeb, což vám umožní kdykoli zvýšit nebo snížit počet skříněk nebo dokonce službu zrušit.

https://www.metalobox.cz/main-category/dressing-room