Košík
 ()

Top 5 tipů na šatny

Efektivnější využití prostoru v šatně

Jak využít prostor ve vaší šatně?

Podle toho, zda je šatna umístěna na pracovišti, ve škole, v tělocvičně nebo ve sportovní hale, se liší. Kromě toho, že skříňky poskytují různé možnosti uložení, měly by nabídnout i praktický a příjemný uživatelský zážitek.

1. Správný design skříňky

Přemýšlejte o tom, v jakém prostoru bude skříňka, jaké zařízení, předměty a cennosti tam budou uloženy? Zvolený typ by neměl být příliš malý, ale ani příliš velký. Je důležité zvážit, zda potřebujete místo na kabáty a zimní boty. Pokud například málokdy skladujete velké kabáty, je zbytečné volit nejširší model, ale pokud potřebujete extra funkčnost pro uložení spousty drobností, je lepší popřemýšlet o extra polic navíc. Měli byste se snažit nainstalovat nejoptimálnější verzi na základě podmínek. Také byste měli vybrat nejvhodnější skříňku z hlediska velikosti a materiálu (kov nebo dřevo). Představte si za rok mokrou a vlhkou místnost s dřevěnou skříňkou, není to nejlepší rozhodnutí, že?

2. Šatna by neměla být přeplněná

Lavice dělají místnost pohodlnější, prostornější a dobře využitelnou, takže se do ní vejde více lidí současně, ale hodit se mohou i další extra řešení. Polička na boty namontovaná na lavici může vyřešit problém s povalujícími se botami a nástěnné věšáky udrží kabáty mimo.


3. Přemýšlejte o své šatně jako o společenském prostoru

Šatna je místo, kde si lidé mohou popovídat, ráno nastartovat a odpoledne vyfouknout páru. Vytvořte k tomu správné prostředí: umístěte funkční lavičky, kde si lidé mohou na chvíli sednout. Barevné dveře skříněk dělají z místnosti přívětivější, takže je vždy dobré vstoupit, a to i během přestávek. Nemluvě o úsměvech na tvářích dětí, když je pro ně vytvořená přebalovací místnost.


4. Myslete na úklid šatny

Pokud je na skříňce šikmá stříška, lidé na ni nemohou házet zbytky jídla a odpadky a nebude na ní ulpívat prach. Nožní rám může také usnadnit udržování čistoty v místnosti a bude nadčasový, nezničí se vytíráním velkým množstvím vody a pod skříňkou se nebudou udržovat nečistoty. Díky přihrádce na boty nehrozí, že by válely po místnosti, lze je na ni úhledně umístit. A s vnějšími držáky na ručníky mohou ručníky snadno uschnout, takže ve skříňce ani v místnosti nevznikají žádné plísně.

5. Optimální využití prostoru

Usnadněte život těm, kteří používají místnost, s lavicí k sezení a šatní skříní pro možnost dalšího úložného prostoru. Se skříňkou PLUS to všechno zvládnete na jeden zátah.

Optimálně zařízená převlékárna poskytuje jak pocit pohodlí, tak pocit komunity, který jistě posune vaše podnikání kupředu. Podívejte se na naše nabídky!